Dotazy

Jak dlouho trvá dodání vozu po sepsání smlouvy a objednání?

Dodací termíny u jednotlivých vozů je zcela individuální. Po vyplnění konfigurátoru konkrétního vozidla Vám automaticky systém zašle na email kromě nabídky i přibližný termín dodání. Jsou zde zohledněny všeobecně předpokládané termíny výroby, může však dojít k nepředvídatelným situacím, kdy může být termín dodání mírně posunut.

Jak se platí záloha na dodání vozu?

Záloha na Vámi specifikovaný vůz je zpravidla v rozmezí 10-15%. Přesná částka, kterou s Vámi vykomunikuje náš specialista, je poté převedena na účet společnosti AutoRABAT. Záloha se platí zároveň s podepsáním objednávky vozu a je v případě zrušení objednávky z Vaší strany nevratná.

Jak mohu platit při dodání vozu?

Pokud vůz financujete z vlastních zdrojů, dochází k převodu doplatku na náš účet po překontrolování dodaného vozu v sídle naší společnosti. Pokud financujete svůj nový vůz prostřednictvím třetí strany (leasing, úvěr,…) dochází k platbě mezi finanční institucí a námi.

Kdy získám VIN k mému novému vozu?

Identifikační číslo vozu je možné získat až v okamžiku jeho přidělení v zemi původu, není tedy běžně dostupné v průběhu výroby Vašeho vozu. VIN Vám samozřejmě velice rádi poskytneme, jakmile to bude možné, aby pro Vás bylo snadnější si např. včas sjednat povinné ručení.

Jak probíhá předání vozu?

Vůz bude k dispozici k předání v sídle naší společnosti, kde Vám po vyřízení formalit poskytneme k převozu do místa Vašeho bydliště nebo sídla Vaší společnosti speciální převozní značku, která slouží výhradně k převozu do místa registrace. Tato značka je platná 10 prac.dní a je nutné k ní mít již sjednané zákonné pojištění. Případně se můžeme domluvit na svoz trailerem na Vámi určené místo.

Kde si mohu přečíst všeobecné obchodní podmínky? Zde VOP .

Jsou obrázky na web.stránkách pouze ilustrační?

Ano, obrázky na našich webových stránkách jsou katalogové a nezohledňují tudíž Vámi zvolenou výbavu. Pro více dotazů jsme Vám k dispozici na www.autorabat.cz/kontakt .

Jaká je záruka na vůz?

Dle zákonna poskytujeme záruku 2roky od data nákupu, pokud není jinak předem specifikováno v objednávce. Někteří výrobci aut totiž nabízí klientům prodlouženou garanci, která je limitována buďto stářím vozu nebo najetými kilometry. I v rámci jednoho výrobce se však může délka garance lišit vzhledem k různosti modelů. Neváhejte proto věnovat pozornost právě této položce, která může být rozhodující pro Vaší volbu nového vozu.

Mohu si vůz někde prohlédnout?

Vřele doporučujeme si vůz prohlédnout u Vašeho nejbližšího prodejce dané značky. Nemáme žádné skladové ani předváděcí vozy k prohlédnutí nebo k testovací jízdě.

Co mám dělat s mým ojetým vozem?

Neváhejte nám specifikovat jaký ojetý vůz máte a my Vám pomůžeme s jeho případným prodejem. Napište nám na auto@autorabat.cz a přiložte případně fotografie a bližší specifikaci vozu jako např. VIN, extra výbava,…

Jak probíhá samotný dovoz a jaké kroky a dokumenty jsou zapotřebí? Vůz je naším technikem v zahraničí pečlivě zkontrolován a teprvé poté přepraven do ČR, o čemž Vás budeme velice rádi včas informovat. Ze zákona je za nový vůz považován takový, který nepřekročí stáří 6měsíců a ujetých 6.000km. Na základě toho je takovýto vůz v členské zemi EU pořízen bez DPH a naší povinností je samozřejmě podat místně příslušnému finančnímu úřadu daňové přiznání, ke kterému přikládáme kopii dokladu o pořízení a Hlášení o pořízení nového dopravního prostředku. Až prokázáním zaplacení DPH je možné nový dopravní prostředek přihlásit na dopravním inspektorátu.

Jak zaregistruji svůj nový vůz? Po uhrazení kupní ceny Vám poskytneme veškeré dokumenty, které budete potřebovat k provedení Evidenční kontroly a následnému zaregistrování na dopravním inspektorátu příslušného obecního úřadu. Zde zaplatíte evidenční poplatek (běžně ve výši 800Kč). Vzhledem k tomu, že Váš nový vůz bude splňovat nejvyšší nároky na emise dle nařízení EU, nevyvstávají Vám žádné další „překvapivé“ poplatky jako u vozů ojetých.

Mohu na svůj nový vůz využít odpočtu daně ? Ano, pokud ho chcete využívat k výkonu povolání, bude faktura za vůz vystavena tak, abyste si ji mohli následně řádně vložit do účetnictví. K tomu budeme již předem při samotné objednávce vyžadovat výpis z Obchodního rejstříku a jméno jednatele příp.oprávněné osoby.